Nederlandske Robbert Duijf Band vant EBC
Den nederlanske trioen Robbert Duijf Band vant European Blues Challenge 2024. Blue Benders fra Sverige ble nummer to og Kiko & The Blues Refugees fra Portugal ble nr 3.
Den nederlanske trioen Robbert Duijf Band vant European Blues Challenge 2024. Blue Benders fra Sverige ble nummer to og Kiko & The Blues Refugees fra Portugal ble nr 3.
Konsert 06.05.2023
Nerli There er en rockegruppe som ble startet på Istad i Molde kommune i 2009. Siden den gang har bandet vist seg å være et av Midt-Norges beste liveband. Med energisk, melodisk rock’n’roll og Americana som deres musikalske grunnpilar, og opptil 3 timers lange konserter, tilfredsstiller de alle konsertgjengere.
Konsert 30.08.2019
Nerli There blir omtalt som et av Midt-Norges beste liveband, og et av landets mest produktive band. Med energisk melodisk rock´n roll og Americana som deres musikalske grunnpilar, og opptil 3 timers lange konserter, sikter de til å tilfredsstile alle konsertgjengere. Med 4 studioalbum og 1 livealbum under beltet har bandet delt scener sammen med navn som Chris Thompson, Dance With A Stranger, Dr.Hook og Hellbillies bare for å nevne noen. Det betyr ingenting om du er en headbangende rocker, ivrig danser, øldrikkende "small-talker" eller en ihuga musikkelsker; Du vil gå hjem fornøyd.
Lørdag 16. mars kunne bluesklubben på Årnes feire sitt 20 års-jubileum. Klubbens leder, Henrik Stefansen, hadde i tillegg bursdag samme dag, så det ble dobbelt grunn til å slå på stortromma. Dagen ble feiret med en stor konsert på Pakkhuset, klubbens fantastiske klubbhus og konsertlokale, som er pusset opp på dugnad. (Foto: Trond Johnsen).
En av New Orleans største musikkprofiler, sangeren og pianisten Dr. John, døde etter et hjerteattakk onsdag 5. juni. Han ble 77 år gammel. Dr. John var nærmest som en institusjon å regne i musikkbyen New Orleans. Han viet hele sitt liv til å ta vare på og formidle den rike musikkulturen i hjembyen sin.
Nick Lowe Quality Street - A Seasonal Selection For All The Family
Konsert 29.04.2023
Chicago-gitaristen Nick Moss har i flere år fått fantastiske anmeldelser både for konserter og utgivelser, og selv ikonet Buddy Guy påstår at The Nick Moss Band er noe av det beste fra blues-hovedstaden Chicago på mange år.
NB: Konserten starter kl. 15.00!
Nick Moss Band kommer tilbake til Notodden Blues Festival i august, også denne gangen med munnspilleren Dennis Gruenling. Bandet er utvilsomt et av de aller "hotteste" innen amerikansk blues for tiden, det er nominasjonene til årets Blues Music Awards et bevis på. Nick Moss Band featuring Dennis Gruenling er nominert i hele sju kategorier.
Torsdag 21. april braket det løs i Trondheim med nok en utgave av Nidaros Blues. I år er festivalen tilbake i sitt kjente format og kan tilby mer enn 30 konserter over fire dager, inkludert seniorblues, "Barnas bluesfestival" og som alltid Superfredag og Superlørdag med 7-8 timer lange konserter på den store scena.