Søk

Søkeresultat

Store navn på årets Dark Season Blues

Verdens nordligste bluesfestival viste seg nok en gang fra sin beste side. Årets bukett av artister var svært variert, alt fra unge lovende nordmenn til amerikanske toppnavn. Det er ingen tvil om at den 21. utgaven av festivalen ble en stor suksess.

Les mer

Storslagen feiring for Nidaros Blues

De fikk sine utfordringer da festivalens første 20 år skulle feires på Royal Garden i Trondheim 24.-28. april. men festivalsjef Jan Engen og gjengen lot seg ikke stoppe av streik i flybransjen. De dundret på med full kraft og sørget for en feiringen ble slik alle hadde håpet på forhånd. Blant høydepunktene var The Black Sorrows (bildet).

Les mer

Stort norsk blues-show i London november 2019

Søndag 10. november 2019 inntar norske bluesartister en av Europas mest prestisjetunge arenaer, Royal Albert Hall, konserthuset der kun verdens største artister står på scena. Det blir en helt utrolig begivenhet når det beste av norsk blues skal vises fram og bli feiret i disse storslagne omgivelsene, og når samtidig 3.600 nordmenn blir invitert til London for å ta del i den helt spesielle anledningen.

Les mer

Strålende åpningsdag for Notodden Blues Festival

Notodden Blues Festival 2018 ble åpnet torsdag 2. august i et fantastisk sommervær. Det sedvanlige åpningsshowet med innslag fra forskjellige festivalartister og utdeling av bluesprisen var godt besøkt, og kveldskonserten med Ry Cooder vil for svært mange gå inn i historien som en av tidenes beste musikalske opplevelser på Notodden.

Les mer