Ronny Aagren
Konsert 01.03.2025
Ronny Aagren begynte sin musikkarriere tidlig på 80-tallet, og har turnert både innenlands og utenlands med ulike artister og band.
Konsert 01.03.2025
Ronny Aagren begynte sin musikkarriere tidlig på 80-tallet, og har turnert både innenlands og utenlands med ulike artister og band.
Konsert 27.01.2024
Ronny Aagren begynte sin musikkarriere tidlig på 80-tallet, og har turnert både innenlands og utenlands med ulike artister og band.
Konsert 07.12.2018
Ronny Aagren & His Blues Gumbo er et nytt og fresht band med en god samling rutinerte musikere som startet opp i 2016. Etter et meget travelt år med gjentatte publikumsrekorder, kom endelig albumet “Close to You” ut i desember 2017. “Close to You” har fått stor oppmerksomhet og spilletid på radio i inn- og utland, og en rekke gode anmeldelser i Norge, USA, England, Frankrike, Spania, Holland, Belgia og Tyskland.
Bandet Ronny Aagren & His Blues Gumbo er valgt ut til å representere Norsk Bluesunion under International Blues Challenge i Memphis 23.-26. januar 2019.
Norsk Bluesunion har lang tradisjon med å sende Union Bluesband til denne konkurransen. Av forskjellige årsaker valgte unionsbandet HM Johnsen å ikke prioritere denne turen til Memphis og IBC. Styret i NBU har derfor etter en nøye vurdering av aktuelle norske bluesband, valgt å sende Ronny Aagren & His Blues Gumbo.
Vi ønsker bandet lykke til og gleder oss til å følge dem.
Ronny Aagren & His Blues Gumbo skal representere Norsk Bluesunion og Norge under International Blues Challenge i Memphis 23.-26. januar 2019.
Konsert 15.02.2025
Roosterhouse ble startet I 2012, godt over 100 år med aktiv musikkglede ble da forenet.
Bandet ble startet etter en forespørsel om å være jamverter på Bellman Pub under Notodden Bluesfestival. Det førte til at bandet ble vertsband for den offisielle bluesjam'en der 8 år på rad, samt et år på "nye Bellman" under Notodden Bluesweekend i 2020.
Konsert 31.08.2024
Roosterhouse Gumbo Band ble startet I 2012, godt over 100 år med aktiv musikkglede ble da forenet.
Konsert 18.02.2023
Dette er årets Grasrot-konsert som er gratis for deg som har gitt Grasrot-andelen til Oslo Bluesklubb. Vis kvittering i døra. Studenter og alle under 30 år kommer inn for 100,– kroner billetten på våre konserter frem til sommeren.
Den amerikanske bluesmannen og storytelleren Roy Book Binder forlot oss 3. mars. Sangeren og gitaristen fra New York har spilt amerikansk folkemusikk på store og små scener i Amerika og Europa i mer enn 60 år.
I anledning at mange av landets fremste bluesartister skal opptre i Royal Albert Hall 10. november i år er Eric Malling blitt invitert av den norske sjømannskirka til å presentere den store begivenheten på 17. maifeiring i Southwark Park i London.